Cukrzyca to powszechnie występująca, a jednocześnie bardzo podstępna choroba. Jej przewlekłe powikłania to między innymi:
uszkodzenia nerwów;
uszkodzenia wzroku, a w konsekwencji nawet jego utrata;
niewydolność nerek,
niewydolność wątroby.
Dlatego osoby z cukrzycą powinny być pod stałą opieką lekarza, a także zastosować się do zaleceń żywieniowych, by uregulować gospodarkę cukrową.
Na co zwrócić uwagę na samym początku?
Wybieraj przetwory z mąk razowych, unikaj białego pieczywa i produktów z mąki z pełnego przemiału.
Do posiłków dodaj warzywa, będące źródłem błonnika pokarmowego, który pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi.
Wyeliminuj cukier z diety. Sprawdzaj skład produktów, unikaj tych, w których znajduje się on w różnej postaci np. syropu glukozowo-fruktozowego.
Co czwarta osoba w Polsce w wieku powyżej 60 lat choruje na cukrzycę... To jest prawdziwa epidemia, a jej skutki rozwija się latami. Przygnębiający jest fakt, że co 6 sekund ktoś umiera z powodu powikłań tej choroby
Bardzo ważne jest regularne wykonywanie badań, zwłaszcza wśród osób z grup ryzyka. A po zdiagnozowaniu choroby warto uwzględnić właściwy styl żywieniaTakie działanie uzupełnione o odpowiednie leki i aktywność fizyczną pozwala kontrolować gospodarkę cukrową organizmu oraz zapobiegać rozwojowi choroby
Jakie objawy powinny niepokoić i być podstawą do wybrania się na badania krwi? Wśród najpopularniejszych symptomów należy wymienić:
wzmożony apetyt na słodycze,
przewlekłe zmęczenie,
wzmożone pragnienie,
częstomocz,
senność po posiłkach,
wzmożona potliwość.
Jeśli szukasz pomocy z dietą w cukrzycy — napisz wiadomość lub zadzwoń:
519-874-553
Twój komentarz